Samsun Psikolojik Danışmanlık

Öğrenme Akademisi

Samsun Psikolog, Aile Danışmanlığı, Psikolojik Hizmetler

BİZ

Hakkımızda

Öğrenme Akademisi Psikolojik danışmanlıkta; Psikoterapi, Cinsel Terapi, Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Oyun Terapisi, EMDR Terapisi gibi etkili ve kanıtlanmış

yöntemlerle çalışılmaktadır. Vermiş olduğumuz hizmetlerin tümü, psikoloji biliminin bilgi

birikimine, kuram ve yaklaşımlarına dayanmaktadır.

 

Şema Terapi; Değiştirilmesi zor, çocukluk ve ergenlik döneminde belirgin kökenleri bulunan psikolojik bozuklukların, açıklanması ve tedavisine ilişkin kuramsal ve uygulamaya yönelik bir model olarak tanımlanmaktadır.

Oyun terapisi, kelimeler yerine oyuncakları koyarak/kullanarak çocuklara kendilerini ifade edebilmelerine yardımcı olur.

Oyun terapisi çocukların uyumlu ve mutlu bir şekilde yaşamlarını hedefleyen gelişimsel bir terapi şeklidir. Oyun terapisi, oyunla çocuğun kendini ifade edebilmesi için doğal ortamda bulunma temeline dayanır.

Aile Terapisi

Aile terapisi, sorunlarının üstesinden gelmesinde yardım etmek için ailenin güçlerini ve sağlamlığını arttırmayı amaçlayan, bireye ve bireyin sosyal destek ağlarına yönelik bir terapi yaklaşımıdır.

Bilişsel Davranış Terapisi

Bilişsel Davranışçı Terapi, duyguları olumlu etkilemeye dayalı, düşünceleri değiştirmeye odaklanan kısa süreli ve yapılandırılmış bir psikoterapi yöntemidir. Şimdiki zamana odaklanır. Danışanın, terapiste başvurduğu dönemdeki sorunlarından yola çıkar, ancak temelde, kişinin geçmişte bir olay ya da yaşanan bir süreç nedeniyle geliştirdiği mantıksız düşünce, uyum sağlamayan duygu ve davranışlarını değiştirmesini hedefler.

Mutlu Hastalar

Öğrenme Akademisi merkezimizde terapisi ve tedavisi biten mutlu hastalarımız

1 %
Tedavi
1 %
Mutlu hasta
1 %
Başarı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı