banner

EMDR I. Düzey Eğitimi-SAMSUN/10-14 Kasım 2021

EMDR I. Düzey Eğitimi için EMDR Avrupa Derneği’nin eğitime katılacak katılımcılarda onayladığı kriterler aşağıdadır:

·       Üniversitelerin Psikoloji, Psikiyatri, Çocuk Psikiyatrisi, Psikiyatri Hemşiresi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmet bölümlerinden lisans mezunu olmak ve/veya Klinik Psikoloji, Psikiyatri, Çocuk Psikiyatrisi, Psikiyatri Hemşiresi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmet,  ve Aile Terapisi dallarında Yüksek Lisansını tamamlamış olmak

·       En az iki senedir aktif bir şekilde danışmanlık ve terapi ile uğraşmış olmak

EMDR I. Düzey Eğitimimiz toplam 7 günlük bir programdır. 5 gün teorik ve uygulama eğitimi 2 gün grup süpervizyonu olacaktır. Pandemiden önce eğitim 4 gün yapılıyordu. 4 günlük eğitimde öğleye kadar teorik, öğleden sonra uygulamalarla ilerlenmekte idik. Pandemi sonrası eğitimleri ise, 1. gün online ortamda teorik 2. gün otelde buluşup uygulama, 3. gün tekrar online ortamda teorik ve 4. gün de tekrar otelde buluşup uygulamayla tamamlıyorduk. Grup çalışmaları yapmakla seans videolarını aynı gün izlediğimiz için biraz sıkışıyorduk. Bu sebeple teorik ve uygulama eğitimini 5 güne çıkardık.  

Güncel durumda 1. Düzey eğitimleri aşağıdaki şekilde yapıyoruz

•             1. Gün: Zoom üzerinden teorik dersler işlenecek ve sizler evinizden katılacaksınız. 09:00-18:00

•             2. Gün: Otelde toplanıp seans videoları izleyeceğiz. 10:00-18:00

•             3. Gün: İlk gün öğrenilenlerin uygulanması için otelde sosyal mesafe kuralları uygulanarak grup çalışması yapılacak. 09:00-18:00

•             4. Gün: Yine zoom üzerinden tüm gün evlerinizde eğitime katılacaksınız.  09:00-18:00

•             5. Gün: Yine otelde buluşup grup çalışmaları yapılarak eğitim tamamlanacak. 09:00-18:00

Eğitimden yaklaşık bir ay sonra birinci grup süpervizyonu, bir ay daha sonra ikinci grup  süpervizyonu yapılmaktadır. Grup süpervizyonları 10:00-18:00 arası yapılmaktadır.  Eğitim ve süpervizyonlara tam katılım zorunludur. Eğitim ve süpervizyonlarını başarıyla tamamlayan kişiler Avrupa EMDR Derneği onaylı EMDR I. Düzey Uygulayıcı Katılım Belgesi almaya hak kazanacaktır.

Uygulamalar role-playing ile değil, katılımcıların geçmişte yaşadıkları olumsuz yaşam olayları çalışılarak yapılacaktır. Her katılımcı 4 gün boyunca hem terapist hem danışan olma olanağı bulacaktır. Uygulamalar sırasında yaklaşık 6-9 katılımcıya bir uzman (EMDR Eğitimcisi, EMDR Danışmanı ve EMDR Danışman Yardımcısı) destek verecektir. Eğitim ve süpervizyonda kesin kurallarımız vardır. Bunlardan birisi eğitime tam katılımdır. Online eğitim sırasında da kameraların sürekli açık olması ve sürekli bilgisayar başında takip ediyor olunması zorunludur. (3-5 dakikalık ihtiyaç molalarını ayrı tutuyoruz)

Türkiye’de söz konusu eğitimi vermeye yetkili olan kişiler; kurucumuz Emre Konuk ve Asena Yurtsever’dir. Aşağıdaki link üzerinden Avrupa EMDR Derneği tarafından eğitim vermeye yetkilendirilmiş kişileri görebilirsiniz.

http://emdr-europe.org/training/standard-training-courses/       

EMDR I. Düzey Eğitimi ücretimiz 7.000 TL’dir(KDV DAHİL).

 (Fiyatlarımıza süpervizyonlar dahildir)

Başvuru formuna ek olarak aşağıda ilettiğimiz belgeleri de mail yoluyla iletmenizi rica ederiz. Belgeleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra sizi de listemize ekleyeceğiz.

•         CV

•         Diploma fotokopisi

•         1 adet fotoğraf

•         Kimlik fotokopisi

Bilgi ve Kayıt:

0362 431 35 36

0530 877 33 91

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı